Instytut Muzyki i Tańca wspiera profesjonalnych muzyków, tancerzy i instytucje artystyczne w realizacji ich misji

Koncert estońskiego zespołu Duo Ruut

Wraz z Ambasadą Estonii w Polsce mamy przyjemność zaprosić Państwa na koncert estońskiego zespołu Duo Ruut, który odbędzie się w Warszawie 17 czerwca 2019 r. o godzinie 20:30 w fińskim domku Ambasady Muzyki Tradycyjnej na Jazdowie (ul. Jazdów 3/20).


Zespół Duo Ruut (po estońsku Duo Kwadrat) wyrósł z wieloletniej przyjaźni i niezliczonych, okraszanych śmiechem chwil spędzanych razem. Boki tytułowego kwadratu trzymają Katariina Kivi i Ann-Lisett Rebane. W rezultacie dziwnego zbiegu okoliczności sytuacja zmusiła je pewnego razu do zagrania wspólnie na jednym ludowym kannelu, podczas gdy żadna z nich nie specjalizowała się tak naprawdę w grze na tym właśnie instrumencie. Nieoczekiwanie jednak ten sposób gry okazał się bardzo interesujący i dawał wiele możliwości. Stało się też jasne, że kannel może być jednocześnie używany jako instrument melodyczny, harmoniczny i rytmiczny, tworząc bardzo różnorodne krajobrazy dźwiękowe. 


Na repertuar zespołu składają się unikalne kompozycje własne oparte na dawnych, tradycyjnych estońskich utworach ludowych. 

https://www.youtube.com/watch?v=7-Kpt0fFgME

https://www.youtube.com/watch?v=dJNAg07rM2o


Wstęp na koncert jest bezpłatny


Informacja na FB: https://www.facebook.com/events/2245139422364791/