Instytut Muzyki i Tańca wspiera profesjonalnych muzyków, tancerzy i instytucje artystyczne w realizacji ich misji

Gala wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2020

2020 to rok wyjątkowy: 10 jubileusz obchodzą zarówno Instytut Muzyki i Tańca, jak i nagroda Koryfeusz Muzyki Polskiej. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 7 listopada 2020 roku o 19.00 na antenie TVP Kultura, w Programie Drugim Polskiego Radia, a także na kanale Instytutu Muzyki i Tańca na YouTubie.

Zapraszamy na jubileuszową galę wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 7 listopada 2020 roku o 19.00 do wyjątkowej sali koncertowej na najwygodniejsze z kanap – te, które znajdziecie we własnych domach! Obowiązujący dress code: smoking, dres, mała czarna, szlafrok, boa z piór.

Gala będzie transmitowana na żywo na TVP Kultura, w Programie Drugim Polskiego Radia, a także na kanale Instytutu Muzyki i Tańca na YouTubie.

Na gali wręczymy nagrodę Koryfeusz Muzyki Polskiej w 4 kategoriach: Osobowość Roku, Wydarzenie Roku, Nagroda Honorowa oraz Odkrycie Roku. Nagrody finansowe ufundowało Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Związek Artystów Wykonawców STOART. Listę nominowanych znajdziecie na stronie: koryfeusz.org.pl.

Wystąpią dla Was:

Kayah – śpiew
Katarzyna Moś – śpiew
Joanna Zawartko – śpiew
Igor Herbut – śpiew
Andrzej Lampert – śpiew
Marta Wajdzik – saksofon
Adam Bałdych – skrzypce
Łukasz Belcyr – gitara
Mateusz Kołakowski – fortepian
Paweł Tomaszewski – fortepian
Robert Kubiszyn – kontrabas
Paweł Dobrowolski – perkusja
Chór Polskiego Radia
przygotowanie Chóru: Maria Piotrowska-Bogalecka
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Adam Sztaba – dyrygent, kierownik muzyczny

Organizatorzy:
Instytut Muzyki i Tańca, TVP Kultura

Partner:
Program Drugi Polskiego Radia

Patronat medialny:
Polskie Radio S.A., Rzeczpospolita, TVP Kultura, Polskie Centrum Informacji Muzycznej Polmic.pl, Presto, Jazz Forum, Jazzarium.pl oraz JazzPress