Instytut Muzyki i Tańca wspiera profesjonalnych muzyków, tancerzy i instytucje artystyczne w realizacji ich misji

Główny Księgowy / Główna Księgowa

Obecnie poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Zakres obowiązków:

  • prowadzenie spraw finansowych Instytutu zgodnie z ustawą o finansach publicznych z dnia 30 czerwca 2005 r. (Dz.U. nr 249, poz. 2104 z późn. zm.) oraz prowadzenie ksiąg rachunkowych księgowości głównej w ujęciu syntetycznym i analitycznym zgodnie z ustawą o rachunkowości z dnia 29 września 1994 r. (Dz. U. z 2002 r, nr 76, poz. 694 z późn. zm.)
  • tworzenie planów działalności w części finansowej
  • nadzór nad prawidłowym tworzeniem i obiegiem dokumentów księgowych
  • dokonywanie wstępnej kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym
  • dokonywanie oceny kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych
  • terminowe dekretowanie i księgowanie dokumentów finansowych
  • sporządzanie deklaracji, dokonywanie rozliczeń podatkowych i prowadzenie dokumentacji podatkowej
  • bieżąca kontrola realizacji budżetu Instytutu
  • przygotowywanie sprawozdań i raportów finansowych na potrzeby Dyrekcji oraz instytucji zewnętrznych
  • wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi, terminowe regulowanie wszelkich zobowiązań
  • udzielanie rzetelnych i kompletnych wyjaśnień w sprawach finansowo - księgowych
  • reprezentowanie Instytutu w zakresie spraw finansowych przed organami administracyjnymi
  • bieżąca współpraca w sprawach finansowych z MKiDN jako organizatorem, zgodnie z obowiązującymi regulacjami
  • kontakt i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (banki, US, ZUS, GUS)
  • bieżący nadzór merytoryczny i organizacyjny nad pracą Działu Księgowo-Finansowego oraz Specjalisty ds. Kadr i Płac

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe - kierunek: ekonomia lub finanse i rachunkowość
  • min. 3 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku Głównego Księgowego/Zastępcy Głównego Księgowego lub Kierownika Działu Księgowości
  • spełnianie wymagań określonych w art. 54 ustawy o finansach publicznych
  • bardzo dobra znajomość zagadnień księgowych i przepisów podatkowych oraz ustawy o rachunkowości
  • znajomość Ustawy o Finansach Publicznych
  • praktyczna znajomość systemu Symfonia
  • praktyczna znajomość przepisów kadrowo-płacowych
  • bardzo dobra znajomość MS Excel
  • umiejętność analitycznego myślenia oraz bardzo dobra organizacja pracy
  • rzetelność, systematyczność, terminowość
  • wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne
  • doświadczenie w zarządzaniu zespołem (budowanie zespołu, rozwój, tworzenie atmosfery współpracy)
  • nastawienie na klienta wewnętrznego
  • min. komunikatywna znajomość j. angielskiego
  • mile widziane doświadczenie w pracy w publicznych instytucjach kultury

Oferujemy:

  • umowę o pracę - pełny etat
  • pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole
  • możliwość rozwoju zawodowego

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV do dnia 15.05.2020 r. na adres: hr@imit.org.pl

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2016 r., poz. 922). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ogłoszeniodawcę moich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji.”

Informujemy, że Administratorem danych jest Instytut Muzyki i Tańca siedzibą w Warszawie przy ul. Fredry 8. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.