Instytut Muzyki i Tańca wspiera profesjonalnych muzyków, tancerzy i instytucje artystyczne w realizacji ich misji

Bezpłatne poradnictwo psychologiczne dla artystów muzyków i tancerzy wspieraMY już od 7 października

Pracownia Edukacji i Psychologii Muzyki Instytutu Muzyki i Tańca wznawia poradnictwo psychologiczne on-line dla artystów. Konsultacji będą udzielać psycholożki z wykształceniem muzycznym lub tanecznym i doświadczeniem w działalności artystycznej, które znają specyfikę zawodów artystycznych, a także są dobrze zorientowane w problemach muzyków i tancerzy.

Poradnictwo to kontynuacja bezpłatnego pakietu dla artystów muzyków i tancerzy, który Instytut Muzyki i Tańca uruchomił 21 kwietnia 2020 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom środowiska w czasie pandemii. W jego ramach od kwietnia do czerwca 2020 roku artyści skorzystali z ponad 70 bezpłatnych konsultacji psychologicznych on-line.

Dr Małgorzata Chmurzyńska, psycholożka udzielająca wsparcia w obu edycjach: „W ramach poradnictwa wspieraMY artyści mogą porozmawiać ze mną i innymi ekspertkami o problemach związanych zarówno z życiem artystyczno-zawodowym, jak i prywatnym, o radzeniu sobie z emocjami, ze stresem, z tremą koncertową, z ekspozycją społeczną, z byciem ocenianym, a także o niełatwym nieraz funkcjonowaniu w środowisku artystycznym. Oferujemy także wiedzę dotyczącą m.in. kształtowania motywacji do ćwiczeń, technik radzenia sobie w kryzysie czy pomoc w analizie własnych zdolności”.

Aby skorzystać ze wsparcia, wystarczy zarezerwować termin na stronie https://imit.org.pl/wspieramy – tam też znajduje się regulamin programu i więcej szczegółowych informacji.


Osoba do kontaktu:

Joanna Rowicka, koordynatorka Pracowni Edukacji i Psychologii Muzyki Instytutu Muzyki i Tańca (edukacja@imit.org.pl).