Instytut Muzyki i Tańca wspiera profesjonalnych muzyków, tancerzy i instytucje artystyczne w realizacji ich misji

Biblioteka i czytelnia


Biblioteka Instytutu Muzyki i Tańca 

Informujemy, że biblioteka jest nieczynna do odwołania.

Zlokalizowana na drugim piętrze budynku przy ul. Aleksandra Fredry 8 w Warszawie, czynna jest od poniedziałku do czwartku w godzinach: 9.00–17.00.

Biblioteka Instytutu gromadzi, opracowuje oraz udostępnia publikacje, materiały audio, wideo i inne dotyczące tańca, muzyki oraz w podstawowym stopniu teatru. Zbiory te są udostępniane na miejscu w czytelni / mediatece. 

Tutejsza biblioteka jest przestrzenią, w której można uczyć się, poszerzać swoje zainteresowania, rozwijać pasje, brać udział w spotkaniach autorskich oraz uczestniczyć w organizowanych lekcjach bibliotecznych.

REGULAMIN BIBLIOTEKI IMIT

Obecnie czytelnicy i goście biblioteki IMIT mogą korzystać z 5637 egzemplarzy (wszystkie pozycje w bibliotece) w tym 873 książek o tematyce tanecznej, 1402 książek o tematyce muzycznej, 781 nagrań wideo, 1100 nagrań audio, 780 periodyków, 701 wydawnictw nutowych.

Katalog online ze szczegółowym wykazem dostępnych publikacji znajduje się TUTAJ


____________________________________

UWAGA! AKCJA!

Zapraszamy Państwa do współpracy przy tworzeniu trzech kolekcji - Narodowego Archiwum Tańca, Archiwum Muzyki Polskiej i Kolekcji Nagrań Muzyki Polskiej. Zbiory te obejmują wszelkie nagrania audio i wideo, publikacje książkowe, a także ikonografie, pamiątki oraz wszelkie inne archiwalia związane z muzyką polską i tańcem polskim.

Szczegóły pod adresem: http://imit.org.pl/ogloszenia/inne/2820