KIEROWNICTWO

Maxymilian Bylicki - dyrektor

Pianista, menadżer, działacz społeczny, organizator życia artystycznego. W 1982 r. ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu z dyplomem magistra sztuki. Od 1977 r. prowadził czynną działalność koncertową jako solista i kameralista, a także działalność dydaktyczną. Koncertował w kraju i za granicą (m. in. w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Kanadzie).
W latach 1979 – 1991 wykładał w PSM II st. im F. Chopina oraz w Akademii Muzycznej w Warszawie. W latach 1990 – 1994 Dyrektor Centrum Edukacji Artystycznej Ministerstwa Kultury i Sztuki. W 1997 uzyskał tytuł Master of Business Administration (MBA) na Uniwersytecie w Calgary (Kanada) oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 2000 – 2001 – Doradca Ministra Kultury i Sztuki ds. Współpracy z Samorządem Terytorialnym. W latach 2003-2005 Dyrektor Biura Edukacji Urzędu m. st. Warszawy. Od 2015 r. doradca w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków, długoletni wiceprzewodniczący zarządu Sekcji Pedagogów SPAM. Wieloletni organizator i członek komitetu programowego Międzynarodowych Mistrzowskich Kursów Muzycznych w Łańcucie.

Aleksandra Dziurosz - zastępca dyrektora

dr hab. Aleksandra Dziurosz, prof. UMFC – tancerka, choreografka, nauczycielka tańca współczesnego, ruchu scenicznego i improwizacji.  Doktor habilitowana sztuki w zakresie tańca, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, pomysłodawczyni i dyrektor Warszawskiego Teatru Tańca, dyrektor Warsaw Dance Days. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego, kierownik artystyczna Chopin University Dance Company.
Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu (1999),  Pedagogiki Baletu (2003, dyplom z wyróżnieniem) na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako tancerka, pedagog tańca i choreografka występowała, uczyła i prezentowała swoje prace m.in. w Japonii, Hiszpanii, Puerto Rico, Chinach, Stanach Zjednoczonych, Grecji, Szwajcarii, Finlandii, Niemczech, Holandii, Danii, Litwie, Ukrainie, Węgrzech, w Czechach i Polsce.
Stypendystka Fundacji Balet ze Szczecina, Fundacji im. Pokusów z Krakowa, trzykrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dwukrotna stypendystka Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz stypendystka Konferencji Rektorów Szwajcarskich. Laureatka nagrody choreograficznej Dyrektora Polskiego Teatru Tańca – Ewy Wycichowskiej, grupowej nagrody Rektora UMFC I stopnia oraz dwukrotnie indywidualnej II stopnia.