Instytut Muzyki i Tańca wspiera profesjonalnych muzyków, tancerzy i instytucje artystyczne w realizacji ich misji

Aktualności - Archiwum

Konkurs płytowy MKMP

5. maja obchodziliśmy 202. urodziny Stanisława Moniuszki. Pozostając w świątecznym nastroju przygotowaliśmy dla Państwa KONKURS, w którym do zdobycia są 3 komplety płyt „Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. S. Moniuszki 2019 vol. 1-6”.

więcej →

Wyniki eliminacji krajowych do II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej

W dniach 4 i 5 maja w Warszawie odbyły się eliminacje krajowe do II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki dla osób posiadających polskie obywatelstwo lub Kartę Polaka, niezależnie od miejsca zamieszkania.

więcej →

Ogłoszenie wyników naboru na laboratoria Taniec i niepełnosprawność: przekraczanie granic 2021

Tegoroczna edycja laboratoriów Taniec i niepełnosprawność jest organizowana przez Instytut Muzyki i Tańca i British Council w ramach projektu Europe Beyond Access realizowanego przy wsparciu programu Kreatywna Europa, finansowanego przez Unię Europejską. W odpowiedzi na ogłoszenie o naborze wpłynęły 24 zgłoszenia duetów. Jedno zgłoszenie zostało odrzucone ze względów formalnych.

więcej →

Wydłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej do 31 maja 2021!

W związku z przedłużającą się sytuacją epidemiczną oraz obostrzeniami, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom kandydatów z kraju i zagranicy wydłużając termin nadsyłania zgłoszeń do II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki do dnia 31 maja 2021.

więcej →

Friedemann Vogel: orędzie na Międzynarodowy Dzień Tańca 2021

Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Międzynarodowym Instytutem Teatralnym (ITI) publikuje polskie tłumaczenie orędzia z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca 2021. Autorem tegorocznego orędzia jest tancerz baletowy Friedemann Vogel z Niemiec.

więcej →

II Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej objęty patronatem honorowym Prezydenta RP

Już po raz drugi Prezydent Andrzej Duda objął honorowym patronatem Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki. Tylko do 14 maja można przesyłać zgłoszenia do konkursu, który odbędzie się 11–18 września 2021 roku w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Uczestnicy współzawodniczyć będą o łączną pulę nagród w wysokości ponad 80 tysięcy euro w dwóch kategoriach – pianistycznej i zespołów kameralnych.

więcej →

Wyniki naboru wniosków do programu Wspieranie aktywności międzynarodowej 2021

Instytut Muzyki i Tańca ogłasza wyniki naboru wniosków do programu Wspieranie aktywności międzynarodowej 2021.

więcej →

tańczMY 2021

Tegoroczna akcja tańczMY, którą Instytut Muzyki i Tańca organizuje już po raz trzeci, rozpocznie się 22 kwietnia i potrwa do 9 maja. W jej ramach odbędą się spektakle, pokazy filmów, performance’y, wykłady, warsztaty i wiele innych, zarówno on-line, jak i w miarę możliwości na żywo.

więcej →

Wyniki naboru wniosków do programu Scena dla tańca 2021

Instytut Muzyki i Tańca ogłasza wyniki naboru wniosków do programu Scena dla tańca 2021.

więcej →

Wyniki naboru wniosków do programu Muzyka 2021

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu opublikowało wyniki naboru wniosków do programu Muzyka. Instytut Muzyki i Tańca jest operatorem programu.

więcej →