Instytut Muzyki i Tańca wspiera profesjonalnych muzyków, tancerzy i instytucje artystyczne w realizacji ich misji

Aktualności - Archiwum

Zaplanuj swoją drugą karierę – cykl webinarów

Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu webinarów „Zaplanuj swoją drugą karierę” w ramach Programu przekwalifikowania zawodowego tancerzy.

więcej →

Koncert z okazji 150-lecia urodzin Emila Młynarskiego

Serdecznie zapraszamy 20 lipca 2020 roku na godz. 18.00 do Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich, gdzie odbędzie się koncert z okazji 150. rocznicy urodzin Emila Młynarskiego w ramach cyklu Jubileusze kompozytorów polskich.

więcej →

Raport „Artyści z niepełnosprawnością w głównym nurcie kultury i sztuki”

Zapraszamy do lektury raportu, który powstał w ramach projektu Europe Beyond Access.

więcej →

Zapis spotkania dyrektorów instytucji kultury

2 lipca 2020 r. odbyło się spotkanie dyrektorów instytucji kultury, zorganizowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

więcej →

Taniec i niepełnosprawność: przekraczanie granic – edycja 2020

Instytut Muzyki i Tańca i British Council zapraszają do udziału w laboratoriach tańca skierowanych do artystek i artystów z niepełnosprawnościami i bez niepełnosprawności.

więcej →

PolandDances – przedłużenie naboru

W związku z dużym zainteresowaniem i licznymi pytaniami dotyczącymi projektu PolandDances informujemy, iż termin naboru zgłoszeń został przedłużony do 1 sierpnia 2020 roku.

więcej →

II edycja Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie

Mamy przyjemność ogłosić drugą edycję Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej w Rzeszowie.

więcej →

Warsaw Summer Jazz Days 2020

Już po raz kolejny na festiwalu Warsaw Summer Jazz Days zaprezentują się dwa młode zespoły, których debiutanckie albumy zostaną wydane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca Jazzowy debiut fonograficzny. Koncerty zespołów Kasia Osterczy Trio i Damian Hyra Quartet będą możliwe dzięki długoletniej współpracy Instytutu Muzyki i Tańca oraz Fundacji Jazzarium.

więcej →

Wydarzenia artystyczne i rozrywkowe – z publicznością i z dystansem

Od 17 lipca zmienią się regulacje dotyczące wydarzeń artystycznych i rozrywkowych organizowanych w otwartej przestrzeni – będzie w nich mogło uczestniczyć więcej niż 150 osób pod warunkiem zachowania zasad dystansu społecznego.

więcej →

wspieraMY – podsumowanie

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom środowiska, 21 kwietnia 2020 roku uruchomiliśmy bezpłatny pakiet dla artystów muzyków i tancerzy wspieraMY.

więcej →