Kalendarium departamentu muzyki

Przejdź do kalendarza prawykonań - http://zamowieniakompozytorskie.pl/kalendarium/

Data Miejsce/Czas Wydarzenie Program/Artyści Nazwa programu IMIT
1 marca - 30 września 2017 Długołęka, Krypno, Dasze, Kleszczele, Lipsk, Rakowicze, Białystok Warsztaty

Warsztaty pt. „Podlasie: północ – południe”

 

Mistrzowie prowadzący warsztaty:

Alina Sienkiewicz
Stanisław Rajkowski
Renata Bogdan
Eudokia Markiewicz
Zofia Kirdylewicz
Julita Charytoniuk


Organizator warsztatów – Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia
„Szkoła mistrzów tradycji"
VII edycja
1 kwietnia - 1 października 2017 Istebna Warsztaty Warsztaty budowy gajd istebniańskich

 

Zbigniew Wałach – mistrz

Piotr Pańczyk – uczeń
„Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych"
VI edycja
6 kwietnia - 7 października 2017 Poznań, Wąchobno, Kopanica Warsztaty

Warsztaty pt. „Dudy wielkopolskie – jak nastroisz, tak zaśpiewają i zatańczą”

 

Mistrzowie prowadzący warsztaty:

Andrzej Mendlewski
Bartosz Mendlewski
Adam Knobel
Romuald Jędraszak
Tomasz Kiciński
Benigna Jaskulska
Katarzyna Hełpa-Liszkowska
Lindsay Davidson
Janusz Jaskulski


Organizator warsztatów – Fundacja Wspierania Kreatywnej Edukacji, Rozwoju i Rewitalizacji „Kreaktywator”
„Szkoła mistrzów tradycji"
VII edycja
27 kwietnia - 15 października 2017 Chmielno Warsztaty

Warsztaty pt. „Na Kaszubskie Nuty – warsztaty muzyczne z mistrzem gry na brëmze i nauka regionalnych pieśni w języku kaszubskim”

 

Mistrzowie prowadzący warsztaty:

Kazimierz Gruenholz
Paulina Węsierska


Organizator warsztatów – Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie
„Szkoła mistrzów tradycji"
VII edycja
1 maja - 30 września 2017 Trześnia Warsztaty Warsztaty budowy zabawek muzycznych z drewna

 

Jan Puk – mistrz

Witold Roy Zalewski uczeń

 

„Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych"
VI edycja
9 września 2017 Gryfino, Pałac pod Lwami Koncert

Program: Scherzi Musicali

Barbara Strozzi – Che si può fare, E pazzo il mio core
Claudio Monteverdi  – Scherzi Musicali: Fugge il verno dei dolori, O rosetta che rosetta
Lamento della  Ninfa, Lidia spina del Mio core, Damigella tutta Bella, Ohimè, ch'io cado

Girolamo Frescobaldi – Se l´aura spira tutta vezzosa
Francesca Caccini – Ch'amor sio nudo, Chi desia di Saper, S'io men vo
Polskie pieśni miłosne kompozytorów anonimowych z XVII wieku – Serdeczna dziewczyno, Jeszcze Słońce, Kędykolwiek teraz jesteś, Dajci, Boże, dobrą noc


Wykonawcy:
Zespół wokalny Szczecin Vocal Project
Paweł Osuchowski – kierownictwo artystyczne
Aldona Bartnik – sopran

„Artysta – rezydent”
III edycja
15 września 2017 Ewangelicki Kościół Zbawiciela w Wałbrzychu Koncert

Program:


L. van Beethoven – Uwertura „Poświęcenie domu” op. 124
A. Dvořak – Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104
A. Bruckner – III Symfonia d-moll

 

Wykonawcy:


Bartosz Żurakowski – dyrygent
Karolina Jaroszewska – wiolonczela
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej
Radosław Droń – asystent dyrygenta
„Dyrygent – rezydent”
V edycja
19 września 2017 Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku Koncert

Program:


D. Lovreglio – Fantazja nt. opery „Traviata”
G. Donizetti – „Don Pasquale” – aria Noriny „Quel quardo il cavaliere”
W.A. Mozart – „Wesele Figara” – aria Cherubina „Non so piú”
F. Schubert – “Der Hirt auf dem Felsen”
W. Kilar – Walc z filmu “Ziemia Obiecana”
Ch. Gounod – “Romeo i Julia” – Walc Julii “Je veux vivre”
G. Bizet – “Carmen” – Habanera
P. Czajkowski – “Dama Pikowa” – duet “Moj milenkij drużok”
W.A. Mozart – „Wesele Figara” – aria Cherubina “Voi che sapete”
W.A. Mozart – „Wesele Figara” – duet „Canzonetta sull’aria”

 

Wykonawcy:


Klaudia Trzasko – sopran
Edyta Łuczkowska-Swat – mezzosopran
Szymon Laskiewicz – klarnet
Jacek Brzoznowski – dyrygent
Orkiestra Cappella Gedanens

„Dyrygent – rezydent”
V edycja
22 września 2017 Filharmonia Świętokrzyska Koncert

Program:

R. Strauss – Poemat symfoniczny Don Juan op. 20
K. Szymanowski – IV Symfonia koncertująca na fortepian i orkiestrę op. 60
F. Schubert – VIII Symfonia h-moll Niedokończona


Wykonawcy:


Wojciech Michniewski – dyrygent
Radosław Sobczak – fortepian
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej
Dawid Runtz – asystent dyrygenta

„Dyrygent– rezydent”
V edycja
30 września 2017 Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie
Koncert

Program:


Andrzej Kopeć – e-motion:e-mission:e-vaporation per viola solo
Grażyna Pstrokońska-Nawratil – Echo per flauto
Mikołaj Majkusiak – The Elements: Earth, Fire

ONIRIC Improwizacja
Ignacy Zalewski – Tonisteon
Katarzyna Szwed – Resistin'Expandin'BreakingThrough'Upwards for tape
IMPROWIZACJA four-and-a-half-room


Wykonawcy:


Hashtag Ensemble w składzie:

Ania Karpowicz – flet
Marta Grzywacz – głos
Krzysztof Kozłowski – syntezatory
Paweł Janas – akordeon
Wojciech Psiuk – saksofon
Leszek Lorent – perkusja
Aleksandra Demowska-Madejska – altówka

„Kompozytor – rezydent”

VII edycja
8 października 2017

Muzeum Narodowe w Krakowie – Sukiennice

Koncert

Program:


Maciej Bałenkowski – „Sinfonietta – Time is ticking”
Krzysztof Penderecki Chaconne
Josef Suk – Serenade
Ivo Josipovich – Samba da camera
Mladen Tarbuk – Sebastian im Traum


Wykonawcy:


Mladen Tarbuk (Chorwacja) – dyrygent
Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa „Sinfonietta Cracovia”

 

„Kompozytor – rezydent”

VII edycja
13 października 2017 Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju Koncert

Program:


K. Penderecki – Trzy utwory w dawnym stylu na orkiestrę smyczkową
W. A. Mozart – Serenada G – dur „Eine kleine Nachtmusik” na orkiestrę smyczkową KV 525
M. Lorenc – Plac św. Piotra. Temat z filmu „Jan Paweł II. Szukałem Was…”
M. Lorenc – temat z filmu „Zakochani”
W. Kilar – wokaliza z filmu „Dziewiąte wrota”, temat z filmu „Iluminacja”, galop z filmu „Cwał”, walc z filmu „Trędowata”, walc z filmu „Ziemia obiecana”

 

Wykonawcy:

 

Orkiestra Kameralna Filharmonii Sudeckiej
Radosław Droń – dyrygent
„Dyrygent – rezydent”
V edycja
14 października 2017 Pałac Goldsteinów w Katowicach Koncert

Program:


Transkrypcje

J. Brahms – Sonata No. 1 na klarnet i fortepian f-moll op. 120 (arr. na saksofon altowy i fortepian)
P. Hindemith – Sonata na saksofon altowy i fortepian
S. Prokofiew – Sonata D-dur op. 94 (arr. na saksofon sopranowy i fortepian)

 

Wykonawcy:


MagDuś Duo:

Bartłomiej Duś – saksofon

Magdalena Duś – fortepian

„Artysta – rezydent”
III edycja
10 listopada 2017 Filharmonia Świętokrzyska Koncert

Program:

W. A. Mozart – Cossi fan tutte opera buffa w dwóch aktach

 

Wykonawcy:


Jacek Rogala – dyrygent

Soliści – studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie; Orkiestra
Dawid Runtz – asystent dyrygenta

 

„Dyrygent – rezydent”
V edycja
24 listopada 2017 Ewangelicki Kościół Zbawiciela w Wałbrzychu Koncert

Program:


E. Grieg – Uwertura koncertowa „W jesieni” op. 11
R. Strauss – „Cztery ostatnie pieśni”
L. van Beethoven – III Koncert fortepianowy c-moll op. 37

 

Wykonawcy:

 

Bartosz Żurakowski – dyrygent
Izabela Kłosińska – sopran
Jakub Kuszlik - fortepian
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej
Radosław Droń – asystent dyrygenta

„Dyrygent – rezydent”
V edycja
26 listopada 2017 Aula im. B. Szabelskiego w Akademii Muzycznej w Katowicach Koncert

Program:


„Portrety Młodych Artystów”

L. van Beethoven – Trio B-dur op. 11 na klarnet, wiolonczelę i fortepian (arr. na klarnet, saksofon i  fortepian)
J. Brahms – Trio a-moll, op.114 na klarnet, wiolonczelę i fortepian (arr. na klarnet, saksofon i fortepian)
I. Strawiński – Historia Żołnierza (arr. na saksofon, klarnet i fortepian)

 

Wykonawcy:


MagDuś Duo (Bartłomiej Duś – saksofon, Magdalena Duś – fortepian)
Arkadiusz Adamski – klarnet

„Artysta – rezydent”
III edycja
29 listopada 2017 Aula Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego Koncert

Program:

Wolfgang Amadeusz Mozart  Kwartet obojowy F-dur KV 370/368b (1781)
Benjamin Britten Phantasy quartet na obój i smyczki op. 2 (1932)
Krzysztof Penderecki Kwartet na klarnet i trio smyczkowe  wersja na obój (1993)


Wykonawcy:


Maria Sławek
– skrzypce
Mariusz Pędziałek – obój
Anna Migdał-Chojecka – altówka
Beata Urbanek-Kalinowska – wiolonczela

„Artysta – rezydent”
III edycja
3 grudnia 2017 Miejski Dom Kultury Koszutka w Katowicach Koncert

Program:

 

„Pogoda, pory roku”

Astor Piazzola – Buenos Aires Spring
Pavel Karmanov – Different rains 12
Astor Piazzola – Buenos Aires Summer
Astor Piazzola – Buenos Aires Autumn
Łukasz Godyla – Kondensacje na saksofon i fortepian
Astor Piazzola – Buenos Aires Winter

 

Wykonawcy:


MagDuś Duo:

Bartłomiej Duś – saksofon
Magdalena Duś – fortepian

„Artysta – rezydent”
III edycja
8 grudnia 2017 Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze Koncert

Program:


Andrzej Kopeć –„Thiel” na chór mieszany i orkiestrę symfoniczną [prawykonanie utworu zamówionego w ramach programu „Kompozytor – rezydent”]

Ottorino Respighi – Trittico botticelliano

Gustav Mahler – IV Symfonia


Wykonawcy:

Dyrygent – Szymon Makowski

Solistka – Anna Patrys

Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze


„Kompozytor – rezydent”

VII edycja
17 grudnia 2017 Sala Herbowa Nowego Ratusza w Gdańsku-Hucisku Koncert

Program:


Kolędy w aranżacji na solistów, chór i orkiestrę

 

Wykonawcy:


Rafał Kłoczko – dyrygent
Soliści, chór i orkiestra Cappella Gedanensis
Jacek Brzoznowski – asystent dyrygenta
„Dyrygent – rezydent”
V edycja