Kalendarium departamentu muzyki - archiwum

Data Miejsce/Czas Wydarzenie Program/Artyści Nazwa programu IMIT
18 lutego 2018 Sala Koncertowa UMFC w Warszawie Koncert

Program:


Mikołaj Majkusiak - Sonata na skrzypce i akordeon
Katarzyna Szwed - Premiera Utworu na Hashtag Ensemble
Dariusz Przybylski - Chamber Concerto (premiera)
Ignacy Zalewski – Drugi Koncert Kameralny (premiera)

 

Wykonawcy:


Hashtag Ensemble w składzie:

Ania Karpowicz – flet
Adam Eljasiński – klarnet
Oliwier Andruszczenko – klarnet basowy
Wojciech Psiuk – saksofony
Paweł Janas – akordeon
Leszek Lorent – perkusja
Dariusz Przybylski- organy Hammonda
Krzysztof Kozłowski – fortepian
Wojciech Błażejczyk – gitara elektryczna
Marta Grzywacz – głos
Kamila Wąsik-Janiak – skrzypce
Marta Piórkowska – skrzypce
Aleksandra Demowska-Madejska – altówka
Dominik Płociński – wiolonczela
Ignacy Zalewski – dyrygent

gościnnie

Joanna Freszel – solistka (w utworze Katarzyny Szwed)

oraz na zaproszenie Rektora UMFC Prof. Klaudiusza Barana wykonawcy utworu Mikołaja Majkusiaka:

Łukasz Brzezina – akordeon
Celina Kotz – skrzypce

„Kompozytor – rezydent”

VII edycja
10 lutego 2018 Sala Herbowa Nowego Ratusza w Gdańsku-Hucisku Koncert

Program:


Adam Sławiński – nowopowstająca kompozycja na flet solo (prawykonanie)

 

Wykonawcy:


Łukasz Długosz – flet

Orkiestra Cappella Gedanensis
Jacek Brzoznowski – przygotowanie orkiestry

„Dyrygent – rezydent”
V edycja
3 lutego 2018 Muzeum Narodowe w Szczecinie
Koncert

Program: W magicznym świecie kantat

Andre Campra – kantata Arion na sopran i basso continuo
Jean Claude Balbastre – La d’ Hericourt
Jean-Baptiste-Antoine Forquerey – La Portuqaise, La Couperin
Alessandro Scarlatti – kantata Solitudine avvenne na sopran, flet i basso continuo
Pietro Antonio Locatelli – Sonata D-dur na flaet traverso i basso continuo Op. 2 nr 5
Georg Philipp Telemann – kantata Seele, lerne dich erkennen TWV1:1258 na sopran, flet i b.c.
Johann Sebastian Bach – Sonata e-moll na flet i bc. BWV 1034
Johann Ernst Galliard – kantata How sweet the warbling linnet sings na sopran i basso continuo
Miłosz Bembinow  (1978) – Pytania do ogrodu na sopran i fortepian do słów Sławomira Tomasika [Program “Zamówienia kompozytorskie”]

 

Wykonawcy:
Consortium Sedinum
Urszula Stawicka – kierownictwo artystyczne
Aldona Bartnik – sopran

„Artysta – rezydent”
III edycja
2 lutego 2018 Filharmonia Świętokrzyska Koncert

Program:

A. Szałowski – Uwertura na orkiestrę
P. Czajkowski – Koncert skrzypcowy D-dur op. 35
L. v. Beethoven –
III Symfonia Es-dur op. 55 Eroica


Wykonawcy:


Jerzy Salwarowski – dyrygent

Albrecht Menzel (Niemcy) – skrzypce
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej
Dawid Runtz – asystent dyrygenta

 

„Dyrygent – rezydent”
V edycja
28 stycznia 2018 Zbór Zielonoświątkowy „Radość Życia” w Gdańsku Koncert

Program:


Fragmenty instrumentalne, chóralne i solowe z oper, m.in. Carmen G. Bizeta, Uprowadzenie z Seraju W.A. Mozarta, Samson i Dalila C. Saint-Saënsa, Le Villi G. Pucciniego, Il Trovatore G. Verdiego, La Traviata G. Verdiego

 

Wykonawcy:


Rafał Kłoczko – dyrygent

Klaudia Trzasko – sopran
Magdalena Lewandowska – mezzosopran
Chór i orkiestra Cappella Gedanensis
Jacek Brzoznowski – asystent dyrygenta
„Dyrygent – rezydent”
V edycja
20 stycznia 2018 Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie Koncert

Program:

Aleksander Tansman IV tańce polskie na orkiestrę symfoniczną (1931)
Siergiej Prokofiew II koncert skrzypcowy g-moll (1935)
Nikołaj Czeriepnin Narcyz i Echo (1911)

 

Wykonawcy:


Maria Sławek – skrzypce
Łukasz Borowicz dyrygent
Orkiestra i Chór Filharmonii Krakowskiej

„Artysta – rezydent”
III edycja
19 stycznia 2018 Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie Koncert

Program:

Aleksander Tansman IV tańce polskie na orkiestrę symfoniczną (1931)
Siergiej Prokofiew II koncert skrzypcowy g-moll (1935)
Nikołaj Czeriepnin Narcyz i Echo (1911)

 

Wykonawcy:


Maria Sławek – skrzypce
Łukasz Borowicz dyrygent
Orkiestra i Chór Filharmonii Krakowskiej

„Artysta – rezydent”
III edycja
19 stycznia 2018 Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze Koncert

Program:

Tomasz Citak – Sinfonia concertante na skrzypce, obój, puzon, wiolonczelę, fortepian i orkiestrę (15’) – prawykonanie
Maurice Ravel – Koncert fortepianowy G-dur (25’)
Jean Sibelius – III Symfonia  op. 52 (30’)

 

Wykonawcy:

Aleksander Gref – dyrygent
Paweł Kowalski – fortepian

SEPIA ENSEMBLE w składzie:

Olga Winkowska – skrzypce,
Paulina Kaczmarczyk – obój,
Wojciech Jeliński – puzon,
Anna Szmatoła – wiolonczela,
Tomasz Sośniak – fortepian,

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej

„Artysta – rezydent”
III edycja
12 stycznia 2018 Aula Audytoryjna PWSZ w Wałbrzychu Koncert

Program:

 

G. Rossini – Uwertura do opery „Turek we Włoszech”
B. Bartók – Koncert na altówkę
F. Mendelssohn-Bartholdy – Symfonia IV A-dur „Włoska” op. 90

 

Wykonawcy:


Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej
Zofia Kowalczyk – altówka
Radosław Droń – dyrygent
„Dyrygent – rezydent”
V edycja