Wyniki naboru do VI edycji programu „Wspieranie aktywności międzynarodowej”

27 marca 2017

Zgodnie z regulaminem programu Wspieranie aktywności międzynarodowej 24 marca 2017 w siedzibie Instytutu Muzyki i Tańca odbyło się posiedzenie komisji opiniującej wnioski złożone do VI edycji programu (2017).

Skład komisji opiniującej:

Rafał Dziemidok – ekspert niezależny

Anna Królica – ekspert niezależny

Eryk Makohon – ekspert niezależny

 

Komisja opiniująca wnioski wyłoniła projekty przeznaczone do realizacji biorąc pod uwagę kryteria oceny formalnej (termin złożenia wniosku, poprawność aplikacji i jej zgodność z regulaminem) oraz kryteria oceny merytorycznej (adekwatność założeń projektu do celów programu).

Dwa wnioski nie były przez komisję oceniane, ponieważ zostały odrzucone ze względów formalnych – Wnioskodawcy nie przesłali oryginałów dokumentów pocztą.

Analizując nadesłane wnioski, członkowie komisji zwracali uwagę na oryginalność projektów oraz na ich wartość dla rozwoju tańca w Polsce. Komisja starała się zrozumieć indywidualne potrzeby wszystkich wnioskodawców oraz spójność wniosków z dotychczasową i planowaną drogą zawodową Wnioskodawcy. Lista wybranych Wnioskodawców odzwierciedla  dążenie komisji do zachowania różnorodności proponowanych projektów oraz profili wnioskodawców.

Po dyskusji i głosowaniu wyłoniono 9 projektów, które otrzymały pełne wnioskowane dofinansowanie.

Komisja zarekomendowała także dwa projekty do częściowego dofinansowania (do wyczerpania puli budżetu programu). Dofinansowanie zostało przyznane po konsultacji z Wnioskodawcami, którzy zdecydowali się na realizację projektu przy częściowym dofinansowaniu ze strony IMiT.

 

Lista projektów, które otrzymały pełne wnioskowane dofinansowanie (w kolejności alfabetycznej wg nazwiska Wnioskodawcy):

1. Bartosz Bandura: Summer Festival w Rejkiawiku (Islandia) – warsztaty
Przyznane dofinansowanie: 1 500,00 zł

2. Urszula Bernat: DanceAbility Teacher Certification (Lizbona, Portugalia)
Przyznane dofinansowanie: 5000,00 zł

3. Hygin Delimat: Taniec po włosku, warsztaty w Kolektyw Ricerca X w Turynie (Włochy),  
warsztaty u choreografa Francesco Scavetty (Viltycke, Szwecja)
Przyznane dofinansowanie: 4 875,95 zł

4. Paweł Grala: Improvisation Summer Course (Amsterdam, Holandia)
Przyznane dofinansowanie: 4 975,00 zł

5. Sylwia Hanff: Warsztaty Semimaru (Japonia)
Przyznane dofinansowanie: 4 987,00 zł

6. Agnieszka Jania: Kurs improwizacji i kompozycji Ruch jako synestezja – Principles and Practice (Rzym, Włochy)
Przyznane dofinansowanie: 1 350,00 zł

7. Jan Lorys: Warsztaty z Davidem Zambrano Flying Low & Passing Through (Madryt)                                  Przyznane dofinansowanie: 3 425,00 zł

8. Małgorzata Mielech: Gaga Teachers Training Program, Izrael
Przyznane dofinansowanie: 5000,00 zł

9. Aleksandra Tolasz: Tanec školám. Taneční a pohybové výchovy 2017,  Tanec Praha – praktyka w szkole, asystent nauczyciela wychowania taneczno-ruchowego (Praga, Czechy)
Przyznane dofinansowanie: 2 084,00 zł


Projekty, które uzyskały częściowe dofinansowanie:

1. Dariusz Nowak: Warsztaty taneczne Festiwal Summer Intensive (Portugalia)
Przyznane dofinansowanie: 2 900,00 zł

2.  Magdalena Przybysz: Szkolenie The Fluid System, BMC® (Londyn, Wielka Brytania)
Przyznane dofinansowanie: 3 900,00 zł

 

***


Do pobrania:
Protokół z obrad komisji

Brak zdjęcia