filtr wyników

 • Patryk Kraśniewski Trio - "Less is bless"

  Patryk Kraśniewski Trio - "Less is bless"

  Kategoria: CD Fraza kluczowa: Jazzowy Debiut Fonograficzny Data dodania: 23 lipca 2015
  Album zespołu Patryk Kraśniewski Trio "Less is bless" jest efektem realizacji czwartej edycji programu IMIT "Jazzowy Debiut Fonograficzny". Album został wydany nakładem wytwórni Karrot Kommando.
 • Franciszek Raczkowski Trio - Apprentice

  Franciszek Raczkowski Trio - Apprentice

  Kategoria: CD Fraza kluczowa: Jazzowy Debiut Fonograficzny Data dodania: 23 lipca 2015
  Album "Apprentice" zespołu Franciszek Raczkowski Trio jest efektem realizacji czwartej edycji programu IMIT "Jazzowy Debiut Fonograficzny". Album został wydany nakładem wytwórni ForTune®.
 • Aneks do Raportu o obecności muzyki Andrzeja Panufnika w Polsce i na świecie

  Aneks do Raportu o obecności muzyki Andrzeja Panufnika w Polsce i na świecie

  Autor: Bolesławska-Lewandowska Beata Kategoria: Raport Fraza kluczowa: 100. rocznica urodzin Andrzeja Panufnika Data dodania: 23 lipca 2015
  Celem niniejszego Aneksu do Raportu jest prześledzenie obecności muzyki Andrzeja Panufnika w życiu muzycznym w roku 2014 – roku stulecia urodzin kompozytora. Raport pomyślany jest jako uzupełnienie danych zawartych w Raporcie o obecności muzyki Andrzeja Panufnika w latach 1991–2013 i ma na celu wykazanie, jak rok jubileuszowy wpłynął na obecność utworów kompozytora w życiu muzycznym Polski i świata.
 • Zeszyt – teren działania

  Zeszyt – teren działania

  Autor: Opracowanie i teksty: Anna Grajewska, Ewelina Lasota, Dorota Majkowska-Szajer, Urszula Sobczyk Redakcja: Dorota Majkowska-Szajer Korekta: Ewa Ślusarczyk Projekt graficzny: Wojtek Kwiecień-Janikowski Kategoria: Publikacja Fraza kluczowa: Rok Kolberga 2014 Data dodania: 23 czerwca 2015
  Zeszyt ćwiczeń do pracy z uczniami. Wprowadza uczniów w fascynujący świat etnografii i zaprasza do odkrywania jego tajemnic. Metody etnograficzne zachęcają do prowadzenia własnych obserwacji, eksperymentów i pracy z lokalnym dziedzictwem. Wydany w ramach projektu „Etnografia: teren działania”, realizowanego w 2014 roku przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie we współpracy z czterema szkołami z Małopolski.