Department of music events

Date Venue/Time Event Programme/Artists Institute's programme
8 Feb. - 30 Nov. 2014 Chabówka workshops

Warsztaty budowy lutniczej liry korbowej

 

master – Paweł Kowalcze

student – Krzysztof Busk
"Masters School of Folk Instruments Makers"
3nd edition
priority II
22 Mar. - 16 Nov. 2014 Bandysie Warsztaty „Kurpiogranie 2014 - Szkoła Tradycji Kurpiowskiej”

Ryszard Maniurski – harmonia pedałowa
Jan Kania – harmonia pedałowa
Zofia Warych – śpiew kurpiowski
Marianna Bączek – śpiew kurpiowski

Zespół „Bandysianki”

w składzie:

Antonina Deptuła
Bronisława Świder
Maria Piórkowska
Maria Kuta

"Master School of Tradition"
4. edition


1 Apr. - 15 Nov. 2014 Gorodzisko, Narwia, Krasna Wieś, Malinniki, Orla, Białystok, skansen w Koźlikach
Warsztaty pieśni podlaskich

Anna Tesluk
Nadzieja Osipiuk
Wiera Niczyporuk
Walentyna Marcinowicz
Julita Charytoniuk

"Master School of Tradition"
4. edition

 

1 July - 23 Nov. 2014 Bukowiańskie Centrum Kultury "Dom Ludowy"
Bukowina Tatrzańska
Warsztaty

Warsztaty budowy złóbcoków (gęślików podhalańskich)


mistrz – Andrzej Czernik - Gracka

organizator warsztatów - Bukowiańskie Centrum Kultury "Dom Ludowy"

"Masters School of Folk Instruments Makers"
3nd edition
priority I

 

5 Sept. 2014

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze

Koncert Andrzej Panufnik - Koncert skrzypcowy

Szymon Krzeszowiec - skrzypce
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze
Tomasz Bugaj - dyrygent
„Nowe interpretacje”
4. edycja
5 Sept. 2014 Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku Koncert inaugurujący sezon artystyczny 2014/2015 w PFB

Ernst van Tiel - dyrygent
Martin Owen - waltornia
Orkiestra Symfoniczna PFB
Konrad Mielnik - prowadzenie

Szymon Morus - dyrygent-rezydent

 

W programie: Rossini, Strauss, Szostakowicz

„Dyrygent - rezydent”
2. edycja
10 Sept. 2014 Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie prawykonanie

Prawykonanie cyklu 5 pieśni Piotra Klimka do tekstów poetyckich 5 autorów w języku polskim, niemieckim, francuskim i hebrajskim na mezzosporan, kontratenor i kameralny zespół orkiestrowy.

 

Łukasz Górewicz – koncertmistrz
Gosha Kowalińska – mezzosopran
Jan Jakub Monowid – kontratenor
Krzysztof Kiziewicz – wizualizacja
członkowie Orkiestry Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

 

Zamówienie: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

"Zamówienia kompozytorskie" 2014-2015

11 Sept. 2014 Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

Koncert pt. "Włosko-francuska uczta muzyczna"

 

Massimiliano Caldi - dyrygent
Maurizio Baglini - fortepian
Silvia Chiesa - wiolonczela
Orkiestra Symfoniczna PFB

Szymon Morus - dyrygent-rezydent

W programie: Saint-Saens, Franck

„Dyrygent - rezydent”
2. edycja
12 Sept. 2014 Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze

Koncert inaugurujący sezon artystyczny 2014/2015 w FD

 

 

 

Tomasz Bugaj – dyrygent
Wojciech Świtała – fortepian
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej

Paweł Pietruszewski - dyrygent-rezydent

 

W programie: L. van Beethoven, P. Czajkowski

„Dyrygent - rezydent”
2. edycja
14 Sept. 2014

Szafarnia

Koncert

Juliusz Zarębski:

4 Mazurki op. 4  na 4 ręce

Polonaise triomphale A-dur op.1 na 4 ręce

Berceuse op.22

Grande Polonaise op.6

 

Jekaterina Drzewiecka – fortepian

Stanisław Drzewiecki - fortepian

 

„Nowe interpretacje”
4. edycja
19 Sept. 2014 Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prawykonanie

Prawykonanie utworu Krzesimira Dębskiego na orkiestrę symfoniczną.

 

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej pod dyr. Wojciecha Rodka.

 

Zamówienie: Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie

"Zamówienia kompozytorskie" 2014-2015
19 Sept. 2014 Prawykonanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”. prawykonania

Prawykonanie utworu Wojciecha Ziemowita Zycha na osiem wiolonczel amplifikowanych.

 

Warszawska Grupa Cellonet:
Michał Borzykowski
Robert Dacko
Miłosz Drogowski
Marta Kordykiewicz
Krzysztof Lenczowski
Mikołaj Pałosz
Dominik Płociński
Filip Syska
Andrzej Bauer – dyrygent
Wojciech Ziemowit Zych – warstwa elektroniczna

 

Prawykonanie utworu Zaid Jabri na osiem wiolonczel i taśmę.

Feras Sharstan (Charestan) – Qanun
Warszawska Grupa Cellonet:
Michał Borzykowski
Robert Dacko
Miłosz Drogowski
Marta Kordykiewicz
Krzysztof Lenczowski
Mikołaj Pałosz
Dominik Płociński
Filip Syska
Andrzej Bauer – dyrygent
Zaid Jabri – warstwa elektroniczna

 

Zamówienia: Fundacja na Rzecz Promocji Młodych Wiolonczelistów
Wstęp na koncert jest bezpłatny.

"Zamówienia kompozytorskie"
2014-2015
19 Sept. 2014 Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie prawykonanie

Prawykonanie utworu Radzimira Dębskiego na orkiestrę symfoniczną, powiększoną o solistów etnicznych instrumentów – perkusyjnych, dętych.

 

Marta Maślanka – perkusja
Jacek Hałas – lira korbowa
Jacek Wierzchowski – bębny afrykańskie
Bartłomiej Bałyga – dijuridu
Daniel Kaczmarczyk – drumla
Radzimir Dębski – instrumenty elektroniczne
International Lutosławski Youth Orchestra pod dyr. Ewy Strusińskiej

 

Zamówienia: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Wstęp na koncert jest bezpłatny.

"Zamówienia kompozytorskie"
2014-2015
19 Sept. 2014 Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Koncert inaugurujący sezon artystyczny 2014/2105 w Filharmonii Częstochowskiej

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Andrzej Jasiński – fortepian
Adam Klocek – dyrygent
Wanda Malko - słowo o muzyce

 

Justyna Maj - dyrygent-rezydent

 

W programie: W.A. Mozart, L. van Beethoven

„Dyrygent - rezydent”
2. edycja
29 Sept. 2014 Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie prawykonanie

Prawykonanie utworu Anny Zawadzkiej-Gołosz na fortepian i wiolonczelę.

 

Jan Kalinowski – wiolonczela
Marek Szlezer – fortepian

 

Zamówienie: Stowarzyszenie Porta Musicae
Wstęp na koncert jest bezpłatny.

"Zamówienia kompozytorskie" 2014-2015
30 Sept. 2014 Filharmonia Krakowska
Concert

Andrzej Panufnik

Piano Trio

 

Agnieszka Kawula -piano

Błażej Kociuban - violin

Marta Nagawiecka - cello

 

 

„New interpretations”
4. edition
1 Oct. 2014 Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie prawykonanie

Prawykonanie utworu Krzysztofa Aleksandra Janczaka na trio perkusyjne i kwartet smyczkowy.

 


Trio Amadrums:
Wiktoria Chrobak-Mielec – perkusja
Rafał Tyliba – perkusja
Maciej Hałoń – perkusja

Airis Quartet:
Aleksandra Czajor – skrzypce
Grażyna Zubik – skrzypce
Natalia Warzecha – altówka
Katarzyna Detko – wiolonczela

 


Zamówienie: Stowarzyszenie Artystyczne Porta Musicae
Wstęp na koncert jest bezpłatny.

"Zamówienia kompozytorskie"
2014-2015
2 Oct. 2014 Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach prawykonanie

Prawykonanie utworu na kwartet smyczkowy Krzysztofa Meyera.

 

Kwartet Śląski:
Szymon Krzeszowiec – I skrzypce
Arkadiusz Kubica – II skrzypce
Łukasz Syrnicki – altówka
Piotr Janosik – wiolonczela

 

Zamówienie: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia

"Zamówienia kompozytorskie"
2014-2015
2 Oct. 2014 Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie prawykonanie

Prawykonanie utworu na skrzypce, wiolonczelę i fortepian Marcela Chyrzyńskiego.

 


Ilona Nieciąg – skrzypce
Beata Urbanek-Kalinowska – wiolonczela
Gajusz Kęska – fortepian

 

Zamówienie: Stowarzyszenie Artystyczne Porta Musicae
Wstęp na koncert jest bezpłatny.

"Zamówienia kompozytorskie"
2014-2015
3 Oct. 2014 Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku Koncert prawykonań w ramach Festiwalu NeoArte – Spektrum Muzyki Nowej

Prawykonanie utworu na 11 instrumentalistów Sławomira Kupczaka.

Prawykonanie utworu na kwintet smyczkowy, kwartet dęty drewniany, waltornię i fortepian Oleksii Shmurak.

 

NeoQuartet
Karolina Piątkowska-Nowicka – skrzypce
Paweł Kapica – skrzypce
Michał Markiewicz – altówka
Krzysztof Pawłowski – wiolonczela
Jarosław Stokowski – kontrabas
Ensemble Nostri Temporis pod dyr. Grzegorza Wierusa

 

Prawykonanie utworu na kwartet smyczkowy Bohdana Sehina.

 

NeoQuartet:
Karolina Piątkowska-Nowicka – skrzypce
Paweł Kapica – skrzypce
Michał Markiewicz – altówka
Krzysztof Pawłowski – wiolonczela

 

Zamówienie: Stowarzyszenie Neoarte
Wstęp na koncert jest bezpłatny.

 


"Zamówienia kompozytorskie"
2014-2015
4 Oct. 2014 Miejski Dom Kultury w Radomsku prawykonanie

Prawykonanie Wariacji multimedialnych na temat polskich tańców ludowych Tomasza Sroczyńskiego.



Marek Pospieszalski – saksofon, klarnet, wokal, media elektroniczne
Qba Janicki – perkusja, wokal, elektronika
Bartłomiej Chmara – gitara, wokal,elektronika
Tomasz Sroczyński – skrzypce, wokal ,media elektroniczne
Max Mucha – kontrabas
Karolina Jacewicz – wizualizacje
Risa Takita – taniec

 

Zamówienie: Fundacja Inicjatyw Kulturalnych

"Zamówienia kompozytorskie"
2014-2015
5 Oct. 2014 Katowice Prawykonanie w ramach Światowych Dni Muzyki

Prawykonanie utworu na skrzypce, orkiestrę kameralną i komputer Pawła Hendricha.

 

Adam Bałdych – skrzypce
Paweł Hendrich – komputer
Orkiestra Muzyki Nowej pod dyr. Szymona Bywalca

 

Zamówienie: Orkiestra Muzyki Nowej
Wstęp na koncert jest bezpłatny.

"Zamówienia kompozytorskie"
2014-2015
6 Oct. 2014 Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie prawykonanie

Prawykonanie cyklu pieśni Mateusza Kobiałki do słów Bolesława Leśmiana na sopran, fortepian i harfę multimedialną.


Anna Lichorowicz – sopran
Wojciech Świętoński – fortepian

 

Zamówienie: Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków
Wstęp na koncert jest bezpłatny.

"Zamówienia kompozytorskie"
2014-2015
8 Oct. 2014 Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina

Koncert w ramach cyklu „Środa na Okólniku”

Andrzej Panufnik:

Arbor Cosmica

Suita Staropolska

Song to the Virgin Mary

Koncert skrzypcowy

 

The Crew

„New interpretations”
4. edycja
12 Oct. 2014 Opera Wrocławska Prawykonanie w ramach Światowych Dni Muzyki

Prawykonanie utworu Tomasza Praszczałka na dwóch solistów, recytatora, orkiestrę i elektronikę do poezji Tadeusza Różewicza.

 

Jadwiga Postrożna – mezzosopran
Łukasz Rosiak – baryton
Jerzy Trela – recytator
Orkiestra Opery Wrocławskiej pod dyr. Tomasza Szredera

 

Zamówienie: Opera Wrocławska

"Zamówienia kompozytorskie"
2013-2014
19 Oct. 2014 Radio Katowice prapremiera

Prapremiera bajki muzycznej Historia pewnej melodii, na kwartet, perkusję, 2 tancerzy i 2 aktorów Kamila Pawłowskiego do słów Katarzyny Prudło.

 

Grzegorz Eckert – aktor
Katarzyna Prudło – aktorka
Lena Kowalska – tancerka
Maciej Gośniowski – tancerz
Bartłomiej Merta – perkusja

Sonos Kwartet:
Małgorzata Hlawsa – flet
Marcin Sidor – skrzypce
Ewa Sidor – altówka
Joanna Urbańska-Mikszta – wiolonczela

 

Zamówienie: Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki Silesia
Wstęp na koncert jest bezpłatny.

"Zamówienia kompozytorskie"
2014-2015
21 Oct. 2014 Radio Katowice Prawykonanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych

Prawykonanie utworu na kwartet fletowy Piotra Mossa.


Łukasz Długosz – flet
Radosław Pujanek – skrzypce
Katarzyna Budnik-Gałązka – altówka
Rafał Kwiatkowski – wiolonczela


Zamówienie: Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki Silesia
Wstęp na koncert jest bezpłatny.

"Zamówienia kompozytorskie"
2014-2015
22 Oct. 2014 Pałac w Rybnej, Tarnowskie Góry prawykonanie

Prawykonanie utworu na violę organista Sławomira Zubrzyckiego.


Sławomir Zubrzycki – viola organista

 

Zamówienie: Pałac w Rybnej

"Zamówienia kompozytorskie" 2014-2015
24 Oct. 2014 Warmińsko-Mazurska Filharmonia w Olsztynie prawykonanie Prawykonanie utworu Justyny Kowalskiej-Lasoń na flet i orkiestrę symfoniczną.


Łukasz Długosz – flet
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyr. Piotra Sułkowskiego


Zamówienie: Warmińsko-Mazurska Filharmonia w Olsztynie
"Zamówienia kompozytorskie"
2013-2014
26 Oct. 2014

Muzeum Podkarpackie w Krośnie

Koncert

Juliusz Zarębski

3 Tańce galicyjskie op. 2 (3 Danses galiciennes) na fortepian na 4 ręce

4 Mazurki op. 4 na fortepian na 4 ręce (ok. 12 minut)

2 Morceaux en forme de mazurka op. 5 (Rêverie et Passion) na fortepian na 4 ręce

Polonaise triomphale op. 11 na fortepian na 4 ręce

Divertissement à la polonaise op. 12 na fortepian na 4 ręce

 

 

Duet fortepianowy „DOPPIO ESPRESSO”
w składzie: Michał Drewnowski i Daniel Eibin

„Nowe interpretacje”
4. edycja
27 Oct. 2014 Szkoła Muzyczna I stopnia w Dobczycach prapremiera

Prapremiera musicalu-opery dziecięcej Pocztówki muzyczne Jarosława Olszewskiego.

 

Wojciech Graniczewski - libretto
Kinga Kużdżał - choreografia

Marta Łapczyńska – dyrygent, kierownik muzyczny
Magdalena Wąsowska – reżyser

 

Wykonawcy - uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia w Dobczycach.
Kostiumy zostaną zaprojektowane w drodze konkursu przez uczniów Liceum
Plastycznego im. Antoniego Kenara w Zakopanem

 

Zamówienie: Szkoła Muzyczna I stopnia w Dobczycach
Wstęp na koncert będzie bezpłatny.

"Zamówienia kompozytorskie"
2014-2015
27 Oct. 2014 Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie prawykonanie

Prawykonanie utworu Edwarda Sielickiego na sekstet wokalny i media elektroniczne do tekstów Owidiusza, Katullusa, Seneki, Horacego i Wergiliusza.

 

Łucja Szablewska – sopran
Ewa Puchalska – mezzosopran
Elżbieta Wróblewska – mezzosopran
Andrzej Marusiak – tenor
Artur Janda – bas baryton
Piotr Pieron – bas

 

Zamówienie: Stowarzyszenie Miód Materia
Wstęp na koncert jest bezpłatny.

"Zamówienia kompozytorskie"
2014-2015
8 Nov. 2014 Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. w Gdańsku prawykonanie

Prawykonanie utworu na flet i orkiestrę Krzysztofa Olczaka.


Dorota Dąbrowska – flet
Sinfonietta Pomerania pod dyr. Tadeusza Dixa

 

Zamówienie: Fundacja Sinfonietta Pomerania
Wstęp na koncert będzie bezpłatny.

"Zamówienia kompozytorskie"
2014-2015
11 Nov. 2014

Hala Pomp – Muzeum Wodociągów

Bydgoszcz

Concert within VI ‘Muzyka u Źródeł’ Chamber Music Festival

Andrzej Panufnik

String Quartet No.2 ‘Messages’

String Sextet ‘Trains of Thought’

Song to the Virgin Mary for string sextet

Old Polish Suite for string orchestra

 

Barock Quartet

Mateusz Bocheński - viola

Joanna Laskowska -cello

„Nowe interpretacje”
4. edycja
13 Nov. 2014 Akademia Muzyczna w Katowicach Prawykonanie w ramach XIII Festiwalu Muzyki Nowej Prawykonanie utworu Agaty Zubel na skrzypce i zespół kameralny.


Katarzyna Duda – skrzypce
Orkiestra Muzyki Nowej pod dyr. Szymona Bywalca


Zamówienie: Śląskie Towarzystwo Muzyczne
Wstęp na koncert jest bezpłatny.
"Zamówienia kompozytorskie"
2013-2014
14 Nov. 2014 Pałac Goldsteinów w Katowicach prawykonanie Prawykonanie formy scenicznej Ameryka Stanisława Krupowicza na głosy solowe, chór i ośmiokanałową projekcję dźwięków elektroakustycznych do własnego libretta, wg. Williama Blake’a.


Zespół Śpiewaków Miasta Katowice CAMERATA SILESIA
Stanisław Krupowicz – komputery i dźwięki elektroniczne
Anna Szostak – dyrygent


Zamówienie: Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia
Wstęp na koncert będzie bezpłatny.
"Zamówienia kompozytorskie"
2013-2014
16 Nov. 2014 Sala koncertowa Orkiestry Sinfonia Varsovia
prawykonanie Prawykonanie utworu Bartosza Kowalskiego na orkiestrę symfoniczną.


Sinfonia Varsovia pod dyr. Jerzego Maksymiuka


Zamówienie: Orkiestra Sinfonia Varsovia
Wstęp na koncert jest bezpłatny.
"Zamówienia kompozytorskie"
2013-2014
21 Nov. 2014 Teatr Studio w Warszawie prawykonanie Prawykonanie utworu Pawła Szymańskiego na klawesyn solo.


Małgorzata Sarbak – klawesyn


Zamówienie: Stowarzyszenie Kulturalne Lado
Wstęp na koncert jest bezpłatny.
"Zamówienia kompozytorskie"
2013-2014
21 Nov. 2014 Kraków Prawykonanie w ramach Festiwalu Audio Art

Prawykonanie hipertekstowego utworu Katarzyny Taborowskiej z użyciem multimediów.

 

Wojciech Szałkiewicz - hipertekst
Adam Leniec - grafiki i wideo
Wojciech Jurkiewicz – gitara
Szymon Józwiak – klarnet
Tomasz Sośniak – fortepian
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Poznaniu pod dyr. Warcisława Kunca

 

Zamówienie: Polskie Stowarzyszenie Muzyki Elektroakustycznej
Wstęp na koncert jest bezpłatny.

 

"Zamówienia kompozytorskie"
2013-2014
25 Nov. 2014 Sala Kameralna Filharmonii Narodowej, Warszawa prawykonanie

Prawykonanie utworu Fuga dłoni Grzegorza Duchnowskiego na sopran, smyczki i elektronikę do poezji Marcina Siwka.

 

Dorota Szczepańska – sopran
Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyr. Jakuba Chrenowicza

 

Zamówienie: Filharmonia Narodowa

"Zamówienia kompozytorskie"
2013-2014
28 Nov. 2014 Gliwicki Teatr Muzyczny prapremiera Miś Paddington, prapremiera musicalu Marcina Mirowskiego na motywach powieści Michaela Bonda.


Michał Rusinek - teksty piosenek
Maria Wojtyszko - adaptacja tekstu, scenariusz i dialogi
Jakub Krofta – reżyseria
Wojciech Rodek – kierownik muzyczny

oraz:

Soliści i aktorzy Gliwickiego Teatru Muzycznego


Zamówienie: Gliwicki Teatr Muzyczny

"Zamówienia kompozytorskie"
2013-2014
29 Nov. 2014 Darmstadt prawykonanie

Prawykonanie Koncertu na akordeon, fortepian i orkiestrę symfoniczną Dariusza Przybylskiego.

 

Maciej Frąckiewicz – akordeon
Marek Bracha – fortepian
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyr. Wolfganga Seelingera

 

Zamówienie: Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena

"Zamówienia kompozytorskie"
2013-2014
2 Dec. 2014 Akademia Muzyczna w Łodzi prawykonanie Prawykonanie Tria na flet, skrzypce i altówkę Sławomira Kaczorowskiego.


Agnieszka Guz – skrzypce
Aleksandra Demowska-Madejska – altówka
Anna Karpowicz – flet


Zamówienie: Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków
Wstęp na koncert jest bezpłatny.
"Zamówienia kompozytorskie"
2013-2014
2 Dec. 2014

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
Sala koncertowa im. G. G. Gorczyckiego

Koncert w ramach 9. Międzynarodowego Festiwalu im. G. G. Gorczyckiego

Andrzej Panufnik

Suita staropolska

Kwartet smyczkowy nr 3 Wycinanki

 

Lasoń Ensemble

„Nowe interpretacje”
4. edycja
13 Dec. 2014 Centrum Kultury i Nauki Zamek w Przemyślu prawykonanie

Prawykonanie utworu na klarnet, fortepian, perkusję i orkiestrę smyczkową Michała Jakuba Papary.

 

Barbara Borowicz – klarnet
Anna Miernik-Sobula – fortepian
Bartosz Sałdan – perkusja
Orkiestra Kameralna Archetti pod dyr. Macieja Koczura

 

Zamówienie: Stowarzyszenie Artystyczne PianinoClassic
Wstęp na koncert jest bezpłatny.

"Zamówienia kompozytorskie"
2013-2014
15 Dec. 2014 Sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy Prawykonanie w ramach kursu mistrzowskiego Salony u Mistrza – w stronę Artura Rubinsteina.

Prawykonanie utworu Marcina Gumiela na wiolonczelę, orkiestrę i dźwięki elektroniczne.

 

Tomasz Strahl – wiolonczela
Orkiestra Symfoniczna Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina pod dyr. Henryka Wierzchonia

 

Zamówienie: Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy
Wstęp na koncert jest bezpłatny.

 

"Zamówienia kompozytorskie"
2014-2015
27 Dec. 2014

Kościół Najśw. Zbawiciela w Warszawie

Koncert w ramach III edycji projektu „Chorał sarmacki

Marcin Mielczewski - motet Currite populi, Missa pro Nativitate Domini

 

Robert Pożarski
Bornus Consort

 


 


„Nowe interpretacje”
4. edycja