Department of music events

Go to the timetable - http://composingcommissions.pl/timetable/

Date Venue/Time Event Programme/Artists Institute's programme
1 Feb. - 15 Aug. 2017 Zakopane Warsztaty Warsztaty budowy fujary trójotworowej wzorowanej na ponad 200-letniej fujarze znajdującej się w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem

 

Krzysztof Siuty – mistrz

Mateusz Etynkowski – uczeń

 

„Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych"
VI edycja
1 Mar. - 30 Sept. 2017 Długołęka, Krypno, Dasze, Kleszczele, Lipsk, Rakowicze, Białystok Warsztaty

Warsztaty pt. „Podlasie: północ – południe”

 

Mistrzowie prowadzący warsztaty:

Alina Sienkiewicz
Stanisław Rajkowski
Renata Bogdan
Eudokia Markiewicz
Zofia Kirdylewicz
Julita Charytoniuk


Organizator warsztatów – Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia
„Szkoła mistrzów tradycji"
VII edycja
1 Apr. - 1 Oct. 2017 Istebna Warsztaty Warsztaty budowy gajd istebniańskich

 

Zbigniew Wałach – mistrz

Piotr Pańczyk – uczeń
„Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych"
VI edycja
6 Apr. - 7 Oct. 2017 Poznań, Wąchobno, Kopanica Warsztaty

Warsztaty pt. „Dudy wielkopolskie – jak nastroisz, tak zaśpiewają i zatańczą”

 

Mistrzowie prowadzący warsztaty:

Andrzej Mendlewski
Bartosz Mendlewski
Adam Knobel
Romuald Jędraszak
Tomasz Kiciński
Benigna Jaskulska
Katarzyna Hełpa-Liszkowska
Lindsay Davidson
Janusz Jaskulski


Organizator warsztatów – Fundacja Wspierania Kreatywnej Edukacji, Rozwoju i Rewitalizacji „Kreaktywator”
„Szkoła mistrzów tradycji"
VII edycja
27 Apr. - 15 Oct. 2017 Chmielno Warsztaty

Warsztaty pt. „Na Kaszubskie Nuty – warsztaty muzyczne z mistrzem gry na brëmze i nauka regionalnych pieśni w języku kaszubskim”

 

Mistrzowie prowadzący warsztaty:

Kazimierz Gruenholz
Paulina Węsierska


Organizator warsztatów – Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie
„Szkoła mistrzów tradycji"
VII edycja
1 May - 30 Sept. 2017 Trześnia Warsztaty Warsztaty budowy zabawek muzycznych z drewna

 

Jan Puk – mistrz

Witold Roy Zalewski uczeń

 

„Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych"
VI edycja
25 June 2017 Willa Decjusza, Kraków Koncert

Szymon Godziemba-Trytek:

Beatus vir
Beati misericordes
Sub tuum praesidum
(polska premiera)
Miserere mei Deus, miserere mei
Nox praecessit


Wykonawcy:

Chór Polskiego Radia
Bartłomiej Michałowski – dyrygent

 

„Kompozytor – rezydent”

VI edycja
30 July 2017 Pałac w Rybnej Koncert

Heinrich Ignaz Biber – Sonata Representativa na skrzypce barokowe i basso continuo

Francois Couperin – Pieces de clavecin: Le Réveil-matin (Budzik) na klawesyn solo z Quatrieme Ordre (Premier Livre Piéces de clavecin)

Jean Nicolas Pancrace Royer – Tamburin na klawesyn solo (Premier Livre Piéces de clavecin)

Rober de Visee – Suita G-dur

Tańce i arie z Notatnika Anny Magdaleny Bach

Jean Baptiste Lully – Folie d’Espagne

Wolfgang Amadeus Mozart – Oiseaux, si tous les ans K.307, Das Veilchen (Fiołek) KV 476

 

Wykonawcy:

Ensemble Barocum

w składzie

Anna Zawisza – sopran

Marzena Biwo – skrzypce barokowe

Anna Wiktoria Swoboda – teorba

Patrycja Domagalska-Kałuża – klawesyn

„Artysta – rezydent”

II edycja
30 July 2017 Pałac w Rybnej Koncert

Georg Philipp Telemann – Kantata „Erquickendes Wunder" TWV 1:469, Sonata TWV 41:A6 na skrzypce i basso continuo; „Singe Seele" z Neun Deutsche Arien, Sonata HWV 364a na skrzypce i basso continuo, Sonata TWV 41:A5; Fantasia nr 8 z „Fantasies pour le clavessin" TWV 33:8

Goerge Friedrich Haendel – „Flammende Rose" z Neun Deutsche Arien

Georg Philipp Telemann – Fantazja II na skrzypce solo

 

Wykonawcy:

Ensemble Barocum

w składzie

Anna Zawisza – sopran

Marzena Biwo – skrzypce barokowe

Anna Wiktoria Swoboda – teorba

Patrycja Domagalska-Kałuża – klawesyn

„Artysta – rezydent”

II edycja