Department of music events

Go to the timetable - http://composingcommissions.pl/timetable/

Date Venue/Time Event Programme/Artists Institute's programme
5 Mar. 2017 Sala kameralna NOSPR Koncert

Anton Webern – Five Pieces for Orchestra Op.10

Cezary Duchnowski – acc++ca na akordeon i komputer

Paweł Hendrich – Prawykonanie Hordiaver

Paweł Szymański – Throug the looking glass II

Beat Furrer (1954), Still (1998)

Anton Webern – Five Pieces for Orchestra Op.10

 

Wykonawcy:

Orkiestra Muzyki Nowej

Rafał Łuc

Szymon Bywalec

inni soliści TBA

„Kompozytor rezydent”

VI edycja
5 Mar. 2017 Sala kameralna NOSPR Koncert

Anton Webern – Five Pieces for Orchestra Op.10

Cezary Duchnowski – acc++ca na akordeon i komputer

Paweł Hendrich – Prawykonanie Hordiaver

Paweł Szymański – Throug the looking glass II

Beat Furrer (1954), Still (1998)

Anton Webern – Five Pieces for Orchestra Op.10

 

Wykonawcy:

Orkiestra Muzyki Nowej

Rafał Łuc

Szymon Bywalec

inni soliści TBA

„Artysta – rezydent”

II edycja
10 Mar. 2017 Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze Koncert

Wolfgang Amadeus Mozart – V koncert skrzypcowy KV 219;

Ludwig van Beethoven – Uwertura do baletu Die Geschöpfe des Prometheus op. 43

Ludwig van Beethoven – II Symfonia D-dur op. 36

 

Wykonawcy:

Piotr Pławner – skrzypce, dyrygent

Artur Koza – dyrygent--rezydent

Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze

„Dyrygent – rezydent"

IV edycja
24 Mar. 2017 Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu Koncert

Marcin Błażewicz – Koncert na akordeon i orkiestrę smyczkową

Józef Świder – Suita na akordeon i orkiestrę smyczkową

Astor Piazzolla – Oblivion

Karol Szymanowski – Taniec góralski z baletu Harnasie Wiesław Świderski – aranżacja

Wojciech Kilar – Orawa

 

Wykonawcy:

Rafał Grząka – bandoneon, akordeon

Sebastian Perłowski – dyrygent

Elbląska Orkiestra Kameralna

„Artysta – rezydent”

II edycja
26 Mar. 2017 Pałac w Rybnej Koncert

Michel Pignolet de Monteclair – „Le Dépit Généreux" Kantata na sopran, skrzypce i basso continuo

Jean-Fery Rebel – Pieces pour le violon – Suite Premiere na skrzypce i basso continuo

Rober de Visee – Suita G-dur (teorba solo)

Francois Couperin – Troisieme Concerto Royal

Jean Nicolas Pancrace Royer – Le Vertigo z Pieces de clavecin

Michel Pignolet de Monteclair – La mort de Didon Kantata na sopran, skrzypce i basso continuo

 

Wykonawcy:

Ensemble Barocum

w składzie

Anna Zawisza – sopran

Marzena Biwo – skrzypce barokowe

Anna Wiktoria Swoboda – teorba

Patrycja Domagalska-Kałuża – klawesyn

„Artysta – rezydent”

II edycja
31 Mar. 2017 Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach Koncert

W. Lutosławski – Mała suita

I. Zalewski Symfonia koncertująca na perkusję i orkiestrę

R. Bukowski – Trzy nokturny na fortepian i orkiestrę

M. Weinberg – Melodie polskie op. 47 nr 2

 

Wykonawcy:
Maria Magdalena Janowska-Bukowska – fortepian

Leszek Lorent –  perkusja

Orkiestra Symfoniczna FŚ

Jacek Rogala –  dyrygent

„Kompozytor rezydent”

VI edycja
2 Apr. 2017 Studio im. W. Lutosławskiego Koncert

Szymon Godziemba-Trytek – Crux Christi salva nos [prawykonanie]

Wykonawcy:

Chór Polskiego Radia

Jan Jakub Monowid – kontratenor

Jarosław Bręk – bas-baryton

Leszek Lorent

Tomasz Skrętkowski – perkusja

Szymon Wyrzykowski - dyrygent

„Kompozytor – rezydent"

IV edycja
6 Apr. 2017 Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach Koncert

I. Zalewski Mazurki nr 1 i 2

I. Zalewski Kwintet fortepianowy

M. Błażewicz – Kwintet fortepianowy,

K. Szymanowski – Mazurki op. 50 nr 1-4,

W. Żeleński – Idylla na fortepian solo,

Z. Noskowski – Chanson moderne na skrzypce z fortepianem

 

Wykonawcy:

Marek Bracha –  fortepian

Kwartet MAAK Group w składzie: Karolina Gajda – skrzypce, Maria Cywicka – skrzypce, Anna Lenckowska – altówka, Agnieszka Tomaszewska-Jasiak – wiolonczela

„Kompozytor rezydent”

VI edycja
7 Apr. 2017 Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze Koncert

Mikołaj Górecki – Jasności promieniste

Johannes Brahms – Uwertura Tragiczna d-moll op. 81

Ludwig van Beethoven – III Symfonia Eroica

 

Wykonawcy:

Artur Koza – dyrygent

Małgorzata Rodek – sopran

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze

„Dyrygent – rezydent"

IV edycja
7 Apr. 2017 Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej Koncert

Jan Sebastian Bach – Pasja wg św. Jana BWV 245

 

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna i Chór Filharmonii Opolskiej

Przemysław Neumann – dyrygent

Kamil Karpeta – asystent dyrygenta

soliści

"Dyrygent – rezydent"

IV edycja
9 Apr. 2017 Filharmonia Familijna,  Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze Koncert

Mikołaj Górecki – Jasności promieniste

Johannes Brahms – Uwertura Tragiczna d-moll op. 81

Ludwig van Beethoven – III Symfonia Eroica

 

Wykonawcy:

Artur Koza – dyrygent

Małgorzata Rodek – sopran

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze

„Dyrygent – rezydent"

IV edycja
9 Apr. 2017 Sala kameralna NOSPR Koncert

Marta Śniady – Still

Georg Friedrich Haas – „…”

Wojciech Ziemowit Zych – Koncert na flet basowy, klarnet basowy i orkiestrę kameralną (prawykonanie)

Krzysztof Wołek – Koncert wiolonczelowy (prawykonanie)

 

Wykonawcy:

Orkiestra Muzyki Nowej

Rafał Łuc

Ian Anderson

Renata Guzik – flet

Michał Górczyński – klarnet

Jakob Kullberg – wiolonczela

Szymon Bywalec

„Artysta – rezydent”

II edycja
21 Apr. 2017 Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej Koncert

Carl Maria von Weber – Uwertura do opery Euryanthe

Szczegółowy program zostanie podany po konkursie na udział artystów w koncercie.

 

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej

Kamil Parcheta – dyrygent

Dyplomanci PSM I i II st. im Fryderyka Chopina w Opolu

„Dyrygent – rezydent"

IV edycja
25 Apr. 2017 Sala Kameralna Filharmonii Narodowej Koncert

Igor Strawiński – Suite Italienne na wiolonczelę i fortepian

Wojciech Ziemowit Zych – „Mikrologia (czule) stosowana" na wiolonczelę solo

Maurice Ravel – Sonata G-dur na skrzypce i wiolonczelę

Franz Schubert – Trio fortepianowe B-dur (D.989)

 

Wykonawcy:

Marcin Zdunik – wiolonczela

Anna Maria Staśkiewicz – skrzypce

Paweł Wakarecy – fortepian

„Artysta – rezydent”

II edycja
27 Apr. 2017 Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego Koncert

Johannes Brahms – Taniec węgierski g-moll nr 1

Ferenc Liszt – Preludia

Joseph Turrin – Fandango na puzon i trąbkę

 

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej

Bartosz Gaudyn – trąbka

Mateusz Konopka – puzon

Dr Jerzy Jarosz – wykładowca fizyk (Uniwersytet Śląski w Katowicach)

Laureat I nagrody w konkursie dyrygenckim w Białymstoku – dyrygent

Paweł Jaskółka – aystent dyrygenta

Regina Gowarzewska - prelegent

„Dyrygent – rezydent"

IV edycja
30 Apr. 2017 NOSPR, sala koncertowa koncert w ramach JazzArt Koncert

Béla Bartók – Sonata na 2 fortepiany i perkusję (wersja na ork. kameralną)

Paweł Hendrich – Liolit

Improwizacja twórcza: Agata Zubel, Jakob Kullberg, Adam Bałdych i inni goście

 

Wykonawcy: Orkiestra Muzyki

Kwadrofonik: Emilia Sitarz, Bartłomiej Wąsik, Magdalena Kordylasińska-Pękala, Miłosz Pękala

 

Wykonawcy:

Orkiestra Muzyki Nowej

Szymon Bywalec

„Kompozytor rezydent”

VI edycja
12 May 2017 Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach Koncert

I. Zalewski Uwertura koncertowa [prawykonanie zamówionego utworu]

C. Saint-Saëns – I Koncert wiolonczelowy a-moll, op. 33

P. Czajkowski – VI Symfonia h-moll Patetyczna, op. 74

 

Wykonawcy:
Marcin Zdunik –  wiolonczela

Orkiestra Symfoniczna FŚ

Piotr Sułkowski – dyrygent

„Kompozytor rezydent”

VI edycja
12 May 2017 Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu Koncert

K. Penderecki – Sinfonietta per archi

Michał Moc – K’akko-Fonia - koncert na akordeon i zespół instrumentów smyczkowych

Astor Piazzolla – Aconcagua - koncert na bandoneon i orkiestrę kameralną

B. Britten – Simple Symphony

 

Wykonawcy:

Rafał Grząka – bandoneon, akordeon

Sebastian Perłowski – dyrygent

Elbląska Orkiestra

„Artysta – rezydent”

II edycja
14 May 2017 Filharmonia Familijna „Maj z muzyką dawną”,  Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze Koncert

Wolfgang Amadeus Mozart – Eine kleine Nachtmusik

Antonio Vivaldi – Cztery Pory Roku (Wiosna, Lato)

Carl Philipp Emanuel Bach – Koncert na harfę (transkrypcja)

 

Wykonawcy:

Artur Koza – dyrygent

Sara Dragan – skrzypce

Ligia Nowak – harfa

„Dyrygent – rezydent"

IV edycja
19 May 2017 Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej Koncert

Ignacy Zalewski – Wariacje symfoniczne (Utwór zamówiony w ramach programu IMIT  „Kompozytor – rezydent”)

Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert skrzypcowy A-dur KV 219

Ludwig van Beethoven – V Symfonia c-moll op. 67

 

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej

Kamil Parcheta – dyrygent

Ewa Andruszkiewicz – skrzypce

„Dyrygent – rezydent"

IV edycja
30 July 2017 Pałac w Rybnej Koncert

Heinrich Ignaz Biber – Sonata Representativa na skrzypce barokowe i basso continuo

Francois Couperin – Pieces de clavecin: Le Réveil-matin (Budzik) na klawesyn solo z Quatrieme Ordre (Premier Livre Piéces de clavecin)

Jean Nicolas Pancrace Royer – Tamburin na klawesyn solo (Premier Livre Piéces de clavecin)

Rober de Visee – Suita G-dur

Tańce i arie z Notatnika Anny Magdaleny Bach

Jean Baptiste Lully – Folie d’Espagne

Wolfgang Amadeus Mozart – Oiseaux, si tous les ans K.307, Das Veilchen (Fiołek) KV 476

 

Wykonawcy:

Ensemble Barocum

w składzie

Anna Zawisza – sopran

Marzena Biwo – skrzypce barokowe

Anna Wiktoria Swoboda – teorba

Patrycja Domagalska-Kałuża – klawesyn

„Artysta – rezydent”

II edycja
30 July 2017 Pałac w Rybnej Koncert

Georg Philipp Telemann – Kantata „Erquickendes Wunder" TWV 1:469, Sonata TWV 41:A6 na skrzypce i basso continuo; „Singe Seele" z Neun Deutsche Arien, Sonata HWV 364a na skrzypce i basso continuo, Sonata TWV 41:A5; Fantasia nr 8 z „Fantasies pour le clavessin" TWV 33:8

Goerge Friedrich Haendel – „Flammende Rose" z Neun Deutsche Arien

Georg Philipp Telemann – Fantazja II na skrzypce solo

 

Wykonawcy:

Ensemble Barocum

w składzie

Anna Zawisza – sopran

Marzena Biwo – skrzypce barokowe

Anna Wiktoria Swoboda – teorba

Patrycja Domagalska-Kałuża – klawesyn

„Artysta – rezydent”

II edycja